+420 603 374 924
exekuce.stop@seznam.cz
Chomutov, Most, Litvínov, Žatec, Louny, Rakovník, Kladno, Slaný, Praha

Osobní bankrot podmínky:

  1. První podmínkou úspěšnosti osobního bankrotu je mít více věřitelů (tj. nejméně dva). Nestačí mít jednoho věřitele u kterého má dlužník dva závazky.
  2. Peněžité závazky musí být po dobu delší 30 dnů po lhůtě splatnosti.
  3. Tyto závazky nesmí být dlužník dále schopen plnit, čemuž se říká platební neschopnost. V platební neschopnosti je dlužník, když zastaví platby podstatné části svých peněžitých závazků, nebo je neplní po dobu delší 3 měsíců po lhůtě splatnosti, je v exekuci atd. (§ 3IZ)
  4. Dluhy nesmí být z podnikání. Tato podmínka však není zcela přesná. V insolvenční praxi se na základě judikatur Nejvyššího soudu a Vrchních soudů ustálil názor, že ne vždy dluhy z podnikání brání schválení povolení oddlužení, a insolvenční soud vždy musí přihlédnout a uvážit, např. kdy závazek vznikl, k době ukončení dlužníkova podnikání, k četnosti neuhrazených dlužníkových závazků z podnikání, k výši dlužníkových dluhů z podnikání v porovnání s celkovou výší všech dlužníkových závazků, atd. Již jsme oddlužili mnoho osob které měli i dluhy z podnikání. S touto problematikou máme velmi dobré zkušenosti.
  5. Dlužník musí mít dostatečný příjem, aby byl schopen v průběhu 5 let zaplatit alespoň 30% ze svých nezajištěných dluhů. Nepanikařte. Pokud dlužník nemá dostatečný příjem na splnění této podmínky, poradíme jak ji naplnit, aby povolení oddlužení proběhlo úspěšně.
  6. Váš rejstřík trestů musí být „čistý“, popřípadě nesmí v posledních 5 letech před zahájením insolvenčního řízení proběhnout trestní řízení, které skončilo pravomocným odsouzením pro trestný čin majetkové nebo hospodářské povahy. Pokud máte trest např. za neplacení výživného, řízení motorových vozidel v opilosti…, násilný trestný čin, atd. pak tento záznam pro insolvenční řízení není překážkou.

Jednotlivé podmínky osobního bankrotu mají ale, svoje ale, které řeší judikatury Nejvyššího soudu a Vrchních soudů v Praze a Olomouci. Nemůžete vše znát sami. Obraťte se na naše odborníky, kteří mají s podáváním návrhů na povolení oddlužení několikaletou zkušenost. Osobní bankrot podmínky mají další detailnější body se kterými Vám rádi poradíme. Zastavíme Vaše exekuce, dražby a snížíme Vaše dluhy o dvě třetiny. Máme 99.7% úspěšnost u podaných návrhů na povolení oddlužení.

Chcete vědět více ?Napište nám

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat