+420 603 374 924
exekuce.stop@seznam.cz
Chomutov, Most, Litvínov, Žatec, Louny, Rakovník, Kladno, Slaný, Praha

Společné dluhy manželů

Společné oddlužení manželů sice insolvenční zákon přímo neřeší, ale judikatura a rozhodovací praxe Vrchního soudu v Praze a Vrchního soudu v Olomouci se ustálila na závěru, že oddlužení manželů není v rozporu s insolvenčním zákonem, a že oddlužení manželů je z důvodu společného jmění manželů, které zahrnuje jak veškerý majetek tak i veškeré závazky žádoucí.

Sepsání návrhu na povolení oddlužení manželů se musí však řídit určitými specifickými pravidly a podmínkami, které se liší od běžného návrhu na povolení oddlužení. Jak již jsme upozorňovali např. na stránkách jak vyhlásit osobní bankrot, dle našeho názoru a i názorů soudců zabývajících se oblastí insolvenčních řízení, není dlužník laik v oblasti práva v současné době a podle platné legislativy v žádném případě schopen úspěšně návrh na povolení oddlužení připravit. Ohledně sepsání návrhu na povolení oddlužení manželů se naše obavy ještě prohlubují.

Obraťte se na nás. Úspěšně jsme oddlužili již desítky manželských párů.

Výhody oddlužení manželů

Oddlužení manželů má několik významných výhod. Jednou z nich je například, že pokud mají manželé některé, popřípadě všechny, závazky uzavřeny společně, potom se do společného oddlužení manželů započítávají pouze jedenkrát. Tím se významně snižuje jejich společný dluh. Pokud by se manželé oddlužovali každý zvlášť, musel by si každý uvést ne jen svoje samostatně uzavřené závazky, ale i ty společné.

Další výhodou společného oddlužení manželů je, že náklady na insolvenčního správce, které jsou rozloženy v měsíčních splátkách po celou dobu 5 let oddlužení se platí pouze jedenkrát. Kdyby se tedy každý z manželů oddlužoval samostatně, platili by se tyto náklady dvakrát. Tato suma je 65.340,- Kč za 5 let a tedy přesně tuto sumu při společném oddlužení manželů na nákladech insolvenčního správce ušetříte.

Chcete vědět více ?Napište nám

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat