+420 603 374 924
exekuce.stop@seznam.cz
Chomutov, Most, Litvínov, Žatec, Louny, Rakovník, Kladno, Slaný, Praha

Insolvence fyzických osob a způsoby řešení

 

 


Fyzické i právnické osoby, ať již podnikající či nepodnikající se mohou dostat do situace, kdy nejsou schopny plnit své závazky. Takovýto stav se obecně označuje jako insolvence (úpadek). Platné právo stanovuje několik způsobů jejího řešení:
  • konkurs
  • reorganizace
  • oddlužení

Oddlužení – insolvence fyzických osob

Pro potřeby běžných občanů, kteří jsou zadluženi a své splátky již nejsou schopni plnit, je nejzajímavějším způsobem řešení úpadku oddlužení. Oddlužením neboli osobním bankrotem získáte ochranu státu před vymáháním pohledávek jak exekutory tak vymáhacími agenturami. Zastaví se Vám navyšování dluhu o úroky, pokuty, náklady spojenými s vymáháním, náklady na soudní řízení, atd… Ne méně zajímavou výhodou je možnost prominutí až 70% Vašich dluhů a možnost splacení pouze 30% dluhů v průběhu 5 let.

Oddlužení se týká jak fyzických osob nepodnikajících tak i podnikatelů. Oddlužení podnikatelů se řídí specifickými podmínkami o kterých jsme již psali na stránce osobní bankrot podmínky.

Insolvencí fyzických osob se podrobněji zabýváme viz menu, sekce osobní bankrot nebo oddlužení.

Konkurs

Do konkursu se dle našeho názoru dostane fyzická osoba nebo podnikatel pouze v okamžiku, pokud je jeho návrh na povolení oddlužení sepsán špatně, neřídí se insolvenčním zákonem popřípadě upřesňujícími judikaturami Nejvyššího soudu nebo Vrchních soudů. Ne každá společnost, která návrhy na povolení oddlužení zpracovává má dostatečnou insolvenční praxi. My máme za sebou stovky oddlužených fyzických osob i podnikatelů, kteří nyní splácejí zlomek svých dluhů. Naše úspěšnost dosahuje 99,7%.

Konkursem se oddlužují podnikatelé jejichž dluhy z podnikání jsou v nepoměru s dluhy soukromými.

Při oddlužení konkursem dlužník nezíská výhodu zaplacení pouze 30% svých dluhů, ale musí je splatit v celé výši, tedy ve 100%. Navíc je mu soudem prodán jeho majetek, jak movitý tak nemovitý.

Reorganizace

Reorganizace se týká především podnikatelů a jejich společností, kdy se jednotlivé pohledávky uspokojují postupně při zachování provozu dlužníkova podniku.


Pokud chcete své dluhy snížit až o 70% a chcete aby Vám váš majetek zůstal ve Vašem vlastnictví, zavolejte nám a my Vám ZDARMA poradíme jak na to.

Chcete vědět více ?Napište nám

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat